• info@bilimnettasarim.com
  • 05059866620

Seo anlamı nedir

[homepage_box]

Seo Nedir

[/homepage_box]

seo_am-400x400-300x300         seoblog

Seo anlamı nedir?, Seo’nun amacı nedir? Neden Seo? gibi sorulara cevap vermek o kadarda zor olmamalıdır.

Seo Nedir: Seo Sitenizin Arama motorları tarafından anahtar kelimenize ilişkin sonuçlarla üst sıralarda çıkmasını olanak sağlamak amacıyla yapılan arama motoru oprimizasyondur. Seo‘nun amacı  sitenizi arama motorunda üst sıralara çıkarabilirsiniz.Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır. Bu Seo sayesinde siteniz popülerlik kazanmış olur.. Yani kısacası sitenize ilk adım olarak ziyaretçi trafiği sağlanmalı. Ardından standart Seo standartları ile yola çıkılmalıdır.

Seo aslında İnternet üzerinde Web sitenizin davranış biçimini belirler. Sitenize yapılan alt yapı çalışması ile nerelere gideceğinizi aslında en başlardan size göstermeye başlar. Gerek hizmet, gerek pazarlama, gerek eğitim vb. Seo doğru tekniklerle yapılmalıdır. Öncelikle aceleci olmadan zamana yayarak gerçek yöntemler ve site için sağlıklı olan yollar seçilerek yapılmalıdır. Algoritmaların değişmesi ile artık eski yöntemler çöp olmuş, hatta sitelere kalıcı geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir.

Peki neden seo yu kullanıp sitemizi üst sıralamayı çıkaralım ? Çünkü Bir internet kullanıcısı arama yaptığında genellikle ilk sıralarda çıkan siteye tıklar. İşte bu sebepten dolayı bizim Seo’ya ihtiyacımız var. Eğer web sitemizin ziyaretçi çekmesini istiyorsak sitemizde Seo uygulaması yapacağız ve belirlediğimiz kelimede ilk sıraya çıkmaya çalışacağız.

Sitenizde kullanılan özgür içerik Sitenizi Google ,bing ,Yandex ,Yahoo ve Diğer Arama motorları Tarafından Farkedilmesi Sağlanmalıdır.

 

Düşünceni Paylaş